skip to Main Content
+372 5681 0000 info@terake.com LOGI SISSE REGISTREERU

5 võimalust töötajate efektiivsuse mõõtmiseks

4 minuti lugemine

Töötajate efektiivsuse mõõtmine on üks olulisemaid osasid meeskonna juhtimisel, see annab võimaluse Sinu ettevõttel toimida kõige produktiivsemalt. Allpool on välja toodud 5 erinevat võimalust, kuidas saaksid mõõta töötajate efektiivsust.

1. Eesmärkide põhine juhtimine

See on tõenäoliselt kõige levinum viis töötajate efektiivsuse mõõtmiseks. Eesmärgid on seatud perioodiliselt, kas iga päev, iga kuu, iga kvartal või iga aasta ja ülevaate saab iga seatud eesmärgi lõppemisel teatud perioodil. Kui eesmärk on täidetud, saab paika panna uued sihid. Seatud eesmärkide täitmist on Sul lihtne jälgida – kas töö on tehtud või mitte.

2. Jõudlusele keskendumine

Kui soovid, et töötajad keskenduksid ainult ülesannetele, mis on ettevõtte edukuse jaoks otsustava tähtsusega, siis võid vaadata, kui palju aega töötajad kulutavad teistele tegevustele, mis pole seotud tööga. Samuti võid jõudluse statistikat vaadata erinevatel aegadel päeva jooksul, et näha, kas töötajatel on mingitel ajahetkedel tüüpilist töövõime langust. Neid teadmisi saad kasutada ettevõtte jaoks, et luua efektiivsemaid viise töö planeerimiseks.

3. Töötajate rahulolu hindamine

Õnnelikumad töötajad on tavaliselt palju töökamad ja suudavad luua rõõmsa harmoonilise töökeskkonna, kuhu töötajat tahavad tulla ja tööd teha. Töötaja rahulolu on ka väga heaks indikaatoriks töötajate liikumise kohta tulevikus. Inimesed, kes pole oma tööga rahul, suure tõenäosusega lahkuvad. On tehtud ka uuringuid, et inimesed, kes on õnnelikud oma tööd tehes ja olles keskkonnas kus on hea olla, on nõus leppima ka väiksema palgaga, sest emotsionaalne rahulolu on olulisem kui suurem palganumber pangakontol. Tehtud uuringust saad täpsemalt lugeda siit artiklist.

4. Sobivad töötajad tööde tegemiseks

Töötajad on erinevad ja töö iseloomud on erinevad. Mõni töötaja saab ühe tööga kiiremini valmis kui teine ja vastupidi. Analüüsi ettevõtte siseselt töödele kulunud aega ja tehtud töö lvaliteeti. Seda tehes saad paremini suunata tööülesannete täitmist õigetele töötajatele. Peale selle, et töötaja on efektiivne tööülesannete täitmisel on ta ka õnnelikum.

5. Tööaja mõõtmine

Loodud on mitmeid võimalusi tööaja mõõtmiseks mobiilirakendustega. See annab Sulle ülevaate tehtud töödest ja kulunud ajast. Lihtne viis muuta töötaja tööaja sisestamine ettevõttele kasumlikumaks. Sul on olemas ülevaade töötajate ja tööde kohta erinevates ajaühikutes. Kui kasutad elektroonilist tööaja mõõtmist, siis on veel teinegi kasu sellest. Raamatupidajatel väheneb töökoormus, sest kui töötaja on tööülesanded sisestanud mobiilselt, siis tehtud töötunnid arvutab kokku juba masin.

PS! Kujuta ette kui palju paberit Sa kokku saad hoida 🙂

Back To Top